יתרונות

יתרונות

  • מחשוב ענן מאפשר שמירה על עלות בעלות כוללת TCO – Total Cost of Ownership) ) נמוכה. הארגון חוסך ברכישת חומרה, תוכנה, ותשתיות תקשורת. משאבי המחשוב בענן – בדומה לחשמל שברשת – בלתי מוגבלים וקיימים כל העת, אך צריכתם והתשלום עבורם הם בהתאם לשימוש. השימוש במחשוב ענן מנצל בצורה מקסימלית את המשאבים הנצרכים, אך כאשר קיימת ירידה בדרישה למשאבים אלו – אין צורך לשלם עבורם, והחזר ההשקעה (ROI – Return on Investment ) של הפרויקט נשמר חיובי גם במידה וקיימת סטייה בצפי ההכנסות המתוכנן. הדבר דומה לשימוש ברשת החשמל שבה משתמש הצרכן בחשמל על פי צרכיו.
 
  • כל פרויקט של מיחשוב ענן חייב להבחן בשני פרמטרים כלכליים עיקריים: החזר ההשקעה ועלות הבעלות הכוללת. בשני הפרמטרים האלו צריך להיות שיפור משמעותי עקב השימוש בתשתיות מבוססות ענן. החיסכון הכספי לארגון מתבטא גם בכוח אדם, בתפעול השוטף ובתחזוקה. הוצאות אלו חלות על ספק השירות ולא על הארגון
 
  • השימוש בטכנולוגיה מבוססת ענן הולך ומתפשט ועסקים משתמשים בו כדי להשיג יתרון תחרותי באמצעות רעיונות, התייעלות והקמת צוותים מגובשים. שיתוף מקוון הופך על פיהן את דרכי העבודה הישנות באופן שאנו רק מתחילים להבין. הענן יחולל שינוי מהותי במקום העבודה העתידי ויהפוך אותו ליותר מעורר השראה עבור כולנו והכי חשוב יהפוך את חיינו לפשוטים יותר.
סגירת תפריט